2

IZTĒLES STĀVOKĻI

Kaļķu iela 24, pagalms

Gaismas instalācija “Iztēles stāvokļi” ir radusies, smeļoties iedvesmu no kvantu sapinuma idejas un kvantu tehnoloģiju pētījumiem par divu kubitu sapinuma stāvokļiem un to projekciju trīsdimensiju telpā. Mākslas darbs ir meklējums mākslas un zinātnes satikšanās punktā, radot attēlojumus, kas vienlaikus ir atbilstoši kvantu daudzdimensiju matemātiskajai struktūrai un piemēroti projekcijai trīsdimensiju telpā. Šis mākslas darbs izgaismo un plašākai auditorijai dod iespēju ieskatīties matemātiski modelētu kvantu sistēmām raksturīgu fenomenu pasaulē – vizuāli uzticami atveidotos sapinuma stāvokļos.

Kvantu sapinuma stāvokļi pamatoti tiek uzskatīti par kvantu sistēmu pamatīpašību, kas ir pamatā vērienīgākajām un daudzsološākajām kvantu tehnoloģijām, kas gatavo nākamo kvalitatīvo lēcienu skaitļošanas tehnoloģiju attīstībā. Tikmēr kvantu fizikas jēdzienu un nozīmīgāko atklājumu skaidrojumi ir sarežģīti uztverami bez padziļinātas izpratnes fizikā un matemātikā. Mākslas valoda ir viens no veidiem, kā ar gaismas, skaņas un vizualizāciju palīdzību ieskatīties kompleksās fizikas teorijās un idejās.

 

Radošās darbnīcas bērniem un jauniešiem no 3 līdz 14 gadu vecumam
PRĀTA IZAICINĀJUMI

16.⁠ ⁠- 17.11.
17:00 – 22:00
Kaļķu iela 24

Spēles un izaicinājumi bērniem un jauniešiem, kas liek domāt ārpus ierastā rāmja un atklāt savu radošo potenciālu. Tās ne tikai sniedz izklaidi, bet arī palīdz uzlabot koncentrēšanos, prāta spējas un atmiņu.
Aktivitātēs tiek izmantotas starptautiski atzītas metodes – Menar un Numicon.
Numicon palīdz bērnam iepazīt skaitļu pasauli ar krāsainu figūru palīdzību, bet Menar ir metode, ar kuras palīdzību bērns ātri skaitļo galvā, izmantojot senos skaitāmkauliņus jeb abaku.

 

Projekta idejas autori: Voldemārs Johansons sadarbībā ar Vjačeslavu Kaščejevu, Mārtiņu Kokaini
Projekta realizētājs: SIA “Storyhub”
Projekta sadarbības partneri: Vizionārās kultūras fonds, Latvijas Kvantu iniciatīva
Projekta finansētājs: Rīgas valstspilsētas pašvaldība