4

Gaismas aleja

Vērmanes dārzā

Gaismas aleja ir gaismas objekts tiem, kuri apzinās, ka visi mēs dzīvojam pasaulē, kur vienmēr būs divas puses: viena silta un otra auksta, viena laba un viena ļauna, viena gaismas un mīlestības pilna, bet otra tumša. Šīs divas puses veido bezgalīgu plūsmu un ietekmē mūsu dzīves. Mūsu izvēle ir tikai vērot šīs plūsmas vai arī piedzīvot pāreju no tumsas gaismā un šajā pārejā aicināt un vest līdzi gaismā citus. Mēs paši veidojam visu, ko redzam sev apkārt un viss ir iespējams!

Lai arī gaisma mainās – reizēm šķiet, ka tā tūlīt pazudīs, tomēr tā atgriežas vēl spožāka un lielāka. Ar Gaismas alejas spožo un visaptverošo gaismu vēlamies atzīmēt Latvijas neatkarības proklamēšanas gadadienu, sveikt Latviju dzimšanas dienā un ticēt, ka tumsa reiz zudīs un Latvijas un mūsu ceļā uz zvaigznēm būs gaisma un mīlestība. Pat šķietamā šaurumā un tunelī var būt gaisma un mūsu spēkos ir saskatīt to un sekot tai.

Gaismas objekta – Gaismas aleja – autori ir Holandiešu uzņēmums Serge Schoemaker Architects. Uzņēmuma veidotie dizaini ir balstās aizrautībā ar konstrukcijām un augstu amatniecisko meistarību. Veidotie darbi atspoguļo godīgu un izteiksmīgu konstrukciju iespējas. Materializācija un detaļas ir neatdalāmas no arhitektoniskā koncepta un sensorajām pieredzēm. Izmantojot telpu, proporcijas, gaismu un materiālu, uzņēmums piešķir savai arhitektūrai būtisku kvalitāti.

 

Gaismas alejas stāsts

 Tava sirds ir Tavas mājas.

Ārā tevi neizdzīt.

Katrā tunelī ir gaisma,

Tikai jāprot saskatīt.

 

Mēs dzīvojam pasaulē, kur vienmēr būs divas puses: viena silta un otra auksta, viena laba un viena ļauna, viena gaismas un mīlestības pilna, bet otra tumša. Šīs divas puses, divi kosmiskās apziņas tēli veido bezgalīgu plūsmu vienam ar otru un veido mūsu dzīves. Mūsu izvēle ir vērot šīs plūsmas, piedzīvot pāreju no tumsas gaismā un celt līdzi gaismā citus. Tev ir dota iespēja doties jaunā pasaulē, kopā ar visām būtnēm, kuras reiz cēlās līdz ar tevi no tumsas un kuras būs vienmēr tev līdzās – tavi draugi, ģimenes radinieki vai ļoti tuvi cilvēki. Tu pats izveidoji visu, ko redzi sev apkārt un viss ir iespējams! Mēs varam ceļot laikā un telpā un redzēt visu ko vēlamies! Pirms saules mēs bijām tumsā, kur mita tikai maziņas gaismiņas un dzīves kustības bija ļoti lēnas, ar bailēm pilnas, nezinot, kas tur tumsā mīt. Un tad no nekurienes, it kā pavērās vaļā aizkari. Kā smags un spēcīgs ūdens lija pirmie gaismas stari, kā zelta lietus no gaismas dzīvām daļiņām, kas uzreiz cēla mūs augšā it kā rokas, kas cēla mūs un virzīja ārā no tumšās vietas. Mēs jutāmies kā piedzimuši vietā, ko vārdi nespēj izteikt. Mēs redzējām kā siltā saule atkausēja ledājus, pēc ledājiem parādījās liels, liels ūdens kalns, kas strauji virzījās uz visām pusēm atstājot zem tā baltas smiltis. Pēkšņi no baltām smiltīm kā spēcīgā gaisma izlauzās ārā mīloša un skaista Saule – tik spēcīga gaisma, ka tā izcēla mūs ārā no tumsas.


Projekta idejas autors un sadarbības partneris:  Uzņēmums Serge Schoemaker Architects (Netherlands)

Projekta realizētājs: Biedrība „ Latvijas Pilsoniskas sabiedrības atbalsta centrs”