31

Mēnesnīcas siltumnīca

LU Botāniskajā dārzā, Kandavas iela 2

Gaismas festivāla Staro Rīga 2017 laikā ar izgaismojuma palīdzību pārvērtības piedzīvos Latvijas Universitātes Botāniskā dārza Palmu māja, vienlaicīgi dodot iespēju ieraudzīt eksotisku vidi vēl neredzētā veidolā un paplašinot gaismas festivāla karti ar objektiem arī ārpus Rīgas centra – tuvajā Pārdaugavā. Mēnesnīcas siltumnīca radīta, iedvesmojoties no Kloda Debisī 1905. gada skaņdarba Mēnesgaisma [Clair de Lune].
Mēnesgaismas ceļš ieved Palmu mājas iekšienē, kur zemapziņas nozīmi atklāj mākslinieces Ievas Balodes video darbs Dreaming vol II, kas radīts, iedvesmojoties no Karla Gustava Junga teorijām par zemapziņas virzītu sapņošanu.
Gaismas mākslas darbs atklās zemapziņu kā neaptveramu spēku, kas dod enerģiju izzināt, uzdrīkstēties sapņot, uzstādīt mērķus, riskēt un atklāt jaunus apvāršņus, ļaujot slēptākajām vēlmēm iznākt materiālajā pasaulē un realizēties lielos sasniegumos un uzceltās gaismas pilīs.
Mēnesnīcas siltumnīca iezīmē kontrastu starp apziņu un zemapziņu, iekšējo un ārējo, simboliski saslēdzoties arī ar gaismas instalācijas vidi – LU Botānisko dārzu kā zaļu dzīvības oāzi pilsētā.

Projekta idejas autori: Egils Kupčs, Ieva Balode
Projekta realizētājs: Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs
Projekta finansētājs: Rīgas dome, Latvijas Universitāte