2

MANS DĀRZS

Rātslaukums

 

Lielformāta gaismas augu scenogrāfija ieaicina neierastā, maģiskā atmosfērā. Poētiskais dārzs, kurā saplaukušie echinodermus, ombrellum, carbonium, rozes un maijpuķītes pārvērtīs Rātslaukumu par vietu, kur satiekas pilsēta un daba, un aicina ļauties dzejiskai poēzijai un iztēles lidojumam.

Objekts “Mans dārzs” ir franču mākslinieku studijas TILT izveidota gaismas instalāciju grupa, kuru veidotie projekti ietver dažādus gaismas mākslas aspektus. Šī studija savos darbos tiecas mainīt priekšstatus un sajūtas par vidi, ļaujot skatītājam gūt jaunu pieredzi, ko rosina objekta izvietojums un vietas, atmosfēras maiņa. Tās iespaidā skatītājam ir iespēja gūt jaunu priekšstatu par dažādām vietām pilsētā.

Festivālā eksponētā gaismas instalācija dažādās interpretācijās jau ir bijusi izvietota daudzos Eiropas un pasaules gaismas festivālos Londonā (Apvienotajā Karalistē), Monreālā (Kanādā), Dubajā (Apvienotajos Arābu Emirātos), Šarzā (Francijā), Amsterdamā (Nīderlandē), Lozannā (Šveicē), Bilbao (Spānijā), Singapūrā (Singapūras Republikā) un daudzās citās pilsētās.

 

Projekta idejas autors: TILT (Francija)

Projekta realizētājs: biedrība “Staro 100”, UNTITLED pasākums

Projekta finansētājs: Rīgas dome

rd