18.novembrī „STARO RĪGA 2014” ietvaros Daugavas krastmalā aicina veidot Saules zīmi

18.novembrī – Latvijas dzimšanas dienā – gaismas festivāls „Staro Rīga 2014” sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības kultūras un sporta departamenta kultūras pārvaldi aicina ikvienu piedalīties gaismas objekta tapšanā 11.novembra krastmalā. Mākslinieka un dizainera Valda Celma radītā Saules zīme, tiks veidota no svecēm un atspīdēs „Staro Rīga 2014” objektā „Mana Latvija”. Akcija saucas „Staro mana Latvija” un mākslinieks tai devis saukli „Saules mūžu Latvijai!”.Akcijas laikā rīdzinieki un pilsētas viesi varēs veidot Valda Celma izstrādāto Saules zīmi. „Saule ir visas mūsu vērtību sistēmas pamatā – Saule mūs silda un baro, mēs dzīvojam šajā pasaulē, nonākam aizsaulē. Latvijas svētkos mēs pieminam tos, kas izcīnīja mūsu valsts neatkarību, taču vienlaikus domājam par nākotni. Nākotne ir mūsu pašu rokās, bet Saules zīme ir mūsu un Latvijas sargātāja,” par akciju stāsta Valdis Celms.

„Staro mana Latvija” līdzdalības akcija notiks 18.novembrī no plkst.18.00. 11.novembra krastmalā. Saules zīme tiks veidota līdz plkst.21.00, kad ikviens tiek aicināts krastmalā dziedāt himnu un vērot uguņošanu. Pēc uguņošanas – ap plkst.21.15 krastmalā pēdējo reizi festivāla „Staro Rīga 2014” ietvaros būs redzama spīdošā parāde „Gaismas slepenā dzīve”.

Jau ziņots, ka 18.novembrī arī pēdējo dienu būs iespējams aplūkot gaismas festivāla „Staro Rīga 2014” objektus. Festivāls noslēgsies 18.novembrī plkst.23.00

„Staro Rīga 2014” galvenais partneris Lattelecom īpaši festivāla apmeklētājiem izveidos jaunu WiFi punktu sabiedriskā transporta pieturvietā pie Ministru kabineta un Rīgas apgabaltiesas ēkām. Tas būs viens no vairāk nekā 1000 bezmaksas WiFi punktiem Rīgā – Eiropas bezmaksas WiFi galvaspilsētā. Savukārt Uzziņu dienests 1188 kā ik gadu veidos „Staro Rīga 2014” objektu karti internetā, kas būs ērti lietojama arī viedtālruņos un planšetdatoros.

Sniedzot atbalstu šī gada nozīmīgākajiem kultūras notikumiem Latvijā, ERGO kā Rīga 2014 oficiālais apdrošināšanas partneris dāvina apdrošināšanu šim un citiem lielākajiem Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas pasākumiem.

Gaismas festivālu „Staro Rīga 2014” finansē Rīgas dome, festivāla partneris Lattelecom, kā arī citi sadarbības partneri, starptautisko projektu finansējums no Eiropas Savienības programmas „Kultūra 2007–2013” projekta „Connecting Cities” un EEZ/Norvēģijas finanšu instrumenta Latvijā. Festivāla organizēšanu nodrošina nodibinājums Rīga 2014.