17

UZMANĪBU! VĒJŠ GALVĀ

Uz gājēju ielas pie Jēkaba Jēkaba kazarmām, Torņa ielā 4 starp ēkas korpusu 2A un Rāmera torni

Liepājas vide un mentalitāte ļauj attīrīt prātu, attīstīties un nonākt pie jaunām domām un idejām. Vienalga, vai šīs idejas ir lielas, ar potenciālu mainīt pasauli, vai personiskas ar iespēju uzlabot dienu. Liepājā cilvēki var “nolaist tvaiku”, paskatīties uz lietām no citas puses, uzlādēties, eksperimentēt un radīt kaut ko jaunu.

Šo fenomenu Liepājā vieno vējš. Taču tas nav tikai fizisks fenomens, kas liek radīt kaut ko pamatīgu un nepārtraukti atnes ko jaunu. Tā ir arī mentalitāte, kas vienmēr liek pielāgoties, dumpoties un skatīties no netradicionāla skatpunkta. Turklāt spītīgi novest līdz galam iesākto, ne tikai dumpoties dumpošanās pēc.

Objektā “Uzmanību! Vējš galvā” tiek attēlota vēja ietekme uz cilvēka dzīvi. Cilvēkam nonākot vēja ietekmē, tas atbrīvo no visa nevajadzīgā, liekā un mirklī, kad vējš no galvas izpūš pat pēdējo nevajadzīgo domu, tas paver iespēju saslēgties ar kosmosu, ļaujot radīt jaunas un ģeniālas lietas. Ļaujies Liepājas vēja fenomenam!

Objekts “Uzmanību! Vējš galvā” ir veidots kā gaisa, gaismas un skaņas skulpturāla instalācija milzīgas galvas formā, kurā var ieiet un izbaudīt vēja radītās vibrācijas, atpūstās smaržas un gaismas veidotās atmosfēras. Šī ir vieta, kur ikdienas raizes un liekās domas, tiek aizpūstas vienā pūtienā, ļaujot attīrīt prātu no visā liekā, lai būtu brīva vieta jaunām idejām.

Projekta idejas autors: AGNESE MELBĀRDE
Projekta realizētājs: UNO MOSSA SIA
Projekta finansētājs: LIEPĀJAS PILSĒTAS PAŠVALDĪBAS ADMINISTRĀCIJA