15

LATVIJU MĪLOT UN PIEPILDOT

K. Valdemāra iela 1C

 

Skola ir mūsu tautas gara un spēka nesēju kaltuve. Tam pierādījums ir Latviju un Rīgas Valsts tehnikumu (RVT) pasaulē pazīstamu padarījušie, leģendārie skolas absolventi: komandkapteinis Hugo Legzdiņš, izcilais lidmašīnu konstruktors un būvētājs  Kārlis Irbītis, mākslinieks Teofīls Dreimanis, ievērojamais latviešu ceļotājs un pētnieks Aleksandrs Laime, kā arī daudzi citi no 35 000 speciālistiem, kas 97 gadu laikā absolvējuši tehnikumu.

Godinot Latvijas un Rīgas Valsts tehnikuma dibināšanas 100. gadadienas svinību tuvošanos, šogad izglītības iestāde piedzīvoja ļoti īpašu notikumu – tehnikuma himnas „Latviju mīlot un piepildot” pirmatskaņojumu.  Himnas video versija ir mūziķu dāvana RVT bijušajiem, esošajiem un topošajiem audzēkņiem, skolotājiem un darbiniekiem. Mēs vēlamies sagādāt svētku sajūtu arī Rīgas iedzīvotājiem un viesiem, un nodot sveicienus Latvijas dzimšanas dienā.

Video projekcijā izmantots Jāņa Saļma un Anda Zariņa filmētais RVT himnas videoklips. Himnas mūzikas autors ir Māris Lasmanis, bet teksta autors – Normunds Beļskis. To izpilda Andris Ābelīte, Aija Vītoliņa, Annija Putniņa, Dināra Rudāne, Atis Ieviņš, Kārlis Būmeisters, Edgars Jass, Norberts Skraucis un Raitis Aukšmuksts. Videoklipa producente – Ieva Duļevska.

 

Projekta idejas autori: Ieva Duļevska, Kaspars Studāns, Kaspars Erminass

Projekta realizētājs: Profesionālās izglītības kompetences centrs „Rīgas Valsts tehnikums”

Projekta sadarbības partneris: ELKER

rvt