11

SAPŅOTĀJS

LKA Teātra mājas “Zirgu pasts” pagalmā, Dzirnavu ielā 46

Vecs vīrs ieelpo mūs savā sapnī, kur porcelāna pamestībā plūstoša ūdens straume aiznes mūsu papīra kuģīti apgāztās debesīs.

3D pieredze “Sapņotājs” ir viens no Eiropas Kultūras galvaspilsētas “Rīga 2014” ietvaros aizsāktā projekta “Sajūtu konteineri” stāstiem, kas savulaik bija milzu izaicinājums gan saturiski, gan tehnoloģiski.

Projekts aizsākās ar aktīvu kampaņu sociālajos medijos un pilsētvidē, aicinot ikvienu izstāstīt, uzzīmēt vai uzrakstīt kādu no savām spilgtākajām sajūtām. Tad, pirmo reizi Latvijā liekot lietā tolaik vēl jaunās S3D tehnoloģijas, radošā komanda pārradīja izvēlētos stāstus krāšņos vizuālos ceļojumos, kas ļauj ikvienam no mums iejusties cita cilvēka pārdzīvotajā.

“Sapņotājs” ir izpratnes pilns darbs ar saturu, tehnoloģijas iespēju izpēte un neskaitāmi eksperimenti, kas pārvērtuši vārdus un sajūtas teju tveramās vīzijās. Tas mudina paspert soli, iziet cauri spogulim un, burtiski, iejusties kāda cita ādā – “nosapņot” kāda cita cilvēka sapni.

Projekta idejas autori: Roberts Rubīns, Didzis Eglītis, Elizabete Palasiosa, Antra Cilinska
Projekta realizētājs: Biedrība “Everything Art”
Projekta finansētājs: Rīgas dome
Projekta sadarbības partneri: SIA “Story Hub”, SIA “Jura Podnieka studija”, Latvijas Kultūras akadēmija, SIA “REVERIE Trading Group”, EPSON